fbpx
03 Czerwiec, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zaczekaj z „wysłaniem” partnera na urlop ojcowski

Urlop tacierzyński może okazać się dużym ułatwieniem dla pracującej w gabinecie mamy. Warto zatem zwrócić uwagę na fakt, że kilka miesięcy cierpliwości ze strony świeżo upieczonego ojca może zagwarantować mu dodatkowy tydzień wolnego.

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, mężczyźni, którzy zostaną ojcami po 8 stycznia 2011 mają szansę skorzystać z 2 tygodni urlopu ojcowskiego przysługujących od 1 stycznia 2012. Jeśli panowie zdecydują się zaczekać z urlopem do 26 grudnia 2011 roku, po pierwszym stycznia będą mogli zgodnie z prawe przedłużyć wolne o kolejny tydzień. Powinniśmy jednak pamiętać, że tzw. urlop tacierzyński musimy wykorzystać na przestrzeni roku od narodzin dziecka. Później wolne przepada.

Niestety, takie rozwiązanie często możliwe będzie wyłącznie w teorii. Świeżo upieczeni ojcowie w tym roku wykorzystali przysługujący im urlop zaledwie w 6-ciu procentach. Panowie boją się utraty pracy i rezygnują z kłopotliwego przywileju. Szkoda tyko, że większość pracujących kobiet nie ma takich możliwości i często ryzykuje utratę pracy poświęcając się opiece nad dzieckiem.

Źródło: IAR (przegląd prasy)