fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
-2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zadbaj o swoje centrum dowodzenia

Prowadząc gabinet starajmy się nie tylko świetnie się prezentować dbając o zachowanie młodego wyglądu. Miejmy też na względzie siłę niezbędną do rozwoju biznesu i pracy z klientami. Zatroszczmy się zatem o przedłużenie młodości naszego mózgu. On również się starzeje, a stanowi przecież centrum dowodzenia, od którego wiele zależy.

 

Nasz wygląd?

Oczywiście. W końcu nasza kondycja psychiczna wpływa na aparycję. W efekcie utrzymującego się niepokoju pojawiają się cienie pod oczami, cera traci blask, nasza twarz wydaje się ściągnięta, z oczu bije przygnębienie. Nierzadko pojawiają się zmiany skórne. Stres to cichy zabójca, a wszystko zaczyna się w naszych głowach… Jeśli będziemy utrzymywać umysł w dobrej kondycji to ułatwimy sobie przezwyciężanie trudniejszych momentów, a takich w codziennym życiu zawodowym nie brakuje…

Sprawność działania?

Dobra kondycja naszego centrum dowodzenia sprawia, że zachowujemy sprawność intelektualną – wykazujemy się większą pomysłowością, jasnością myślenia, kreatywnością.
Jak zatem przedłużyć młodość mózgu?

Sen

Oczywista oczywistość? Może tak, ale główną rolę odgrywają tu jakość i odpowiednia dawka. Liczne badania wykazują zależność między liczbą godzin przeznaczoną na sen a procesem starzenia się mózgu. Okazuje się, że może go przyspieszyć zarówno zbyt długi, jak i zbyt krótki sen. Sypiając krócej niż 5 godzin, lub dłużej niż 9, możemy przyspieszyć proces starzenia się mózgu nawet o dwa lata. Udowodniono również związek starzenia się mózgu z nadmierną sennością w ciągu dnia. Zainteresowanych szczegółami doniesień naukowych odsyłamy do strony internetowej: www.naukawpolsce.pl

Gimnastyka

Nasz mózg potrzebuje ćwiczeń tak samo, jak nasze ciało. Należy dostarczać mu nowych bodźców i zadań do rozwiązania. Uczmy się nowych rzeczy. Możemy zapisać się na zawodowe kursy doszkalające,  językowe, a nawet kursy logiki, szybkiego liczenia i szybkiego czytania. Kto powiedział, że nasze zainteresowania muszą ograniczać się do kwestii zawodowych? Z doświadczenia wiemy, że najprostszymi sposobami na stymulowanie pracy mózgu są ćwiczenia banalne, nie wymagające większego nakładu finansowego czy czasowego – rozwiązywanie, krzyżówek, „jolek”, zadań logicznych typu „sudoku”. Proste, ale efektywne. 

Myślmy o sobie kompleksowo. To pomoże nam zachować wigor oraz utrzymać i wydłużyć aktywność na każdej płaszczyźnie życia. Miejmy też na uwadze, że jesteśmy skomplikowaną maszyną. Pamiętajmy, że jeśli choć jeden trybik zacznie szwankować, przestaniemy prawidłowo działać.