fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zanim wykąpiesz dziecko określ skład chemiczny kosmetyków

Naukowcy z University of Santiago de Compostela odkryli metodę szybkiej analizy alergenów zawartych w wodzie przeznaczonej do kąpieli dziecka.

Zespół badaczy z Department of Analitycal Chemistry, Nutrition and Bromatologyopracował metodę, która pozwala wykryć ponad 15 alergenów zawartych w produktach kosmetycznych.

Podczas analizy próbek pobranych z wody przeznaczonej do codziennej kąpieli dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat, wykazano, że w niektórych przypadkach stężenie potencjalnych alergenów jest ekstremalnie wysokie.Wśród nich znalazły się między innymi takie związki jak: salicylan benzylu, linalol, kumaryna, hydroksycytronelal.

Maria Liompart, autorka badań opublikowanych w Analitical and Bioanalitycal Chemistry, informuje, że 15 minutowa kąpiel dziecka w wannie pełnej alergenów, może niekorzystnie wpływać na jego organizm.Jest to spowodowane wchłanianiem składników przez skórę oraz drogami oddechowymi.

Takie alergeny mogą być wykryte za pomocą wysokiej czułości metody o nazwie Solid-Phase Micro Extraction (SPME). Technika ta umożliwia wykrywanie substancji z próbek pobranych z kąpieli.

Być może niebawem zanim zdecydujemy się na kąpiel z wykorzystaniem pachnącego płynu do kąpieli w szybki sposób przeprowadzimy analizę składu określonego produktu.