fbpx
03 Czerwiec, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zastanów się zanim strzelisz!

Istnieje dużo kontrowersji na temat przekłuwania różnych części ciała w gabinetach kosmetyczek i kosmetologów, niemniej jednak już sama decyzja o chęci upiększenia w ten sposób swojego ciała bywa często dużym dylematem. Wiele osób korzystając nawet z usług profesjonalnych salonów tatuażu i piercingu, zastanawia się nad licznymi możliwymi powikłaniami tego rodzaju zabiegów.

Najnowsze badania przeprowadzone na University of Buffalo dają kolejny argument zrozpaczonym rodzicom patrzącym na coraz to nowe ozdoby pojawiające się w ciałach ich dzieci.

Amerykańscy naukowcy na łamach „Journal of Clinical Orthodontics” opublikowali najnowsze wyniki badań dotyczących wpływu kolczyka w języku na stan uzębienia jego posiadacza.

Przeprowadzone przez badaczy eksperymenty wykazały, że posiadanie kolczyka w języku sprzyja powstawaniu przerw między zębami. Oryginalna ozdoba może również przyczyniać się do rozwoju infekcji w jamie ustnej oraz wyszczerbiania się zębów.

Sawsan Tabbaa, profesor ortodoncji na University of Buffalo, zdecydowanie odradza tego rodzaju ozdoby. Oprócz wymienionych komplikacji mogą one spowodować również krwotoki i choroby dziąseł, a w najgorszym wypadku doprowadzić nawet do powstania ropni mózgu.

Źródło: PAP Life