fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zbawienne ćwiczenia… muzyczne

Wszyscy rodzice cieszą się, gdy ich dzieci dobrze radzą sobie z obowiązkami szkolnymi. Chcecie je efektywnie wspomóc w nauce i ogólnym rozwoju? Zatem umuzykalniajcie swoje pociechy. Dlaczego?

Według doniesień Newsweeka eksperyment przeprowadzony przez badaczkę Ninę Kraus z Uniwersytetu Northwestern wykazał, że udział w zajęciach muzycznych oraz ćwiczeniach zwiększających umiejętność wybijania rytmu przekładają się na umiejętność czytania i zdolność rozumienia tekstu.  

Zbawienny wpływ muzyki potwierdziły również wyniki badań opublikowane przez serwis muzyczny Spotify. Wynika z nich, że słuchanie muzyki zwiększa koncentrację podczas nauki. Co więcej, słuchanie konkretnego gatunku muzyki wiąże się ze wzmożeniem koncentracji w nauce określonych przedmiotów. Ponoć muzyka klasyczna ułatwia koncentrację w nauce matematyki, a rockowa – w nauce przedmiotów humanistycznych. 

Jakie wnioski z tego płyną? Po pierwsze – warto umuzykalniać dzieciaki, po drugie – nie warto stwarzać sztucznych warunków do nauki, każdy jest inny – jednym cisza ułatwia koncentrację, innych może rozpraszać…

Źródło: nauka.newsweek.pl