fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zdrowe, piękne dłonie

W zasadzie każda wykonywana na co dzień czynność wymaga użycia rąk – od otwierania słoika, po pisanie smsa. Ponadto, dłonie są naszą wizytówką – zaraz po twarzy, są częścią ciała, na którą inni najczęściej zwracają uwagę.
 
Prezentujemy kilka prostych wskazówek, które pozwolą zachować piękno i zdrowie naszych dłoni każdego dnia.

Pamiętaj o rękawiczkach

Niby to takie oczywiste, a wiele z nas ciągle o nich zapomina! Przed jakąkolwiek pracą w domu, która wymaga użycia wody czy detergentów zawsze załóż ochronne rękawiczki, nawet jeżeli tylko chcesz umyć kubek po porannej kawie. Chemikalia oraz woda szybko przesuszają dłonie, przyśpieszając w ten sposób starzenie skóry. 

Pamiętaj również o ciepłych rękawiczkach w chłodne dni, gdyż mróz czy wiatr bardzo szybko przesuszają i niszczą dłonie.

Chroń przed słońcem

Nasze dłonie, tak samo jak twarz, są ciągle narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które oprócz tego, że przesuszają skórę. Powodują również powstawanie brązowych plamek na dłoniach, co znacznie postarza ich wygląd. Dlatego należy pamiętać, by przed każdym wyjściem posmarować je kremem z filtrem, a wybierając w drogerii krem do rąk, należy szukać takiego z filtrem nie niższym niż SPF 15.

Złuszczaj

Usuwanie martwego naskórka z dłoni jest tak samo ważne jak peeling twarzy.  Można do tego zabiegu użyć kosmetyku do twarzy, lecz nie należy złuszczać skóry dłoni peelingiem do ciała, gdyż jest on za ostry dla delikatnej skóry dłoni. 

Pod cieniutką warstwą skóry, po zewnętrznej stronie dłoni, znajduje się bardzo niewielka ilość tłuszczu. Z wiekiem, tłuszcz ten znika prawie całkowicie i dlatego uwidoczniają się żyły i naczynia krwionośne. Wprawdzie peeling dłoni nie zatrzyma tłuszczu pod skórą, ale sprawi, że będzie ona miękka i promienna, co znacznie odmłodzi jej wygląd.

Nawilżaj

Krem do rąk to podstawa! Częste mycie (choć wskazane, by usuwać groźne bakterie) bardzo przesusza skórę dłoni. Dlatego należy pamiętać, aby po każdym myciu nałożyć krem nawilżający. W ciągu dnia lepiej sprawdzą się lekkie, łatwo wchłaniające się kremy, gdyż jesteśmy ciągle w biegu i nieustannie potrzebujemy naszych rąk. Z kolei na noc zaleca się nałożenie grubej warstwy bardziej tłustego kremu tak by miał czas dobrze się wchłonąć. Dzięki temu nasze dłonie od rana będą dobrze nawilżone i gotowe do pracy!

Masuj

Codzienny, delikatny masaż dłoni może sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się lepiej. Wykonuj masaż podczas nakładania kremu, zaczynając od postawy kciuka po wewnętrznej stronie. Następnie wymasuj kolejno każdy palec, zawsze zaczynając u dołu i kończąc na opuszku palca.

Jeśli poświęcisz tę odrobinę uwagi swoim dłoniom każdego dnia, one z pewnością odwdzięczą się młodym, zdrowym i pięknym wyglądem!

Źródło: Daily Glow