fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zdrowy ekstrakt z liści oliwnych

Od dawna wiadomo, że drzewo oliwne posiada liczne właściwości zdrowotne i upiększające. Oliwa z oliwek wykorzystywana jest nie tylko w zdrowej diecie, ale również w najróżniejszych kosmetykach do ciała.

Jednak doktor Andre Weil, specjalista w dziedzinie medycyny integracyjnej, postanowił wypromować również ekstrakt pochodzący z liści drzewa oliwnego. Okazuje się bowiem, że wyciąg ten działa przeciwzapalnie, zwalcza infekcje, opóźnia starzenie i wspomaga system odpornościowy organizmu.

Ważne jest jednak, by ekstrakt pochodził ze świeżo zebranych, całych liści, gdyż wtedy zachowuje najwięcej cennych składników chemicznych na czele z antyoksydantami polifenolowymi.

Najważniejsze właściwości

Według badań laboratoryjnych, wyciąg z liści oliwnych jest wysoce skuteczny w walce z mikroorganizmami takimi jak bakterie, wirusy czy grzyby, będącymi głównymi przyczynami wielu chorób.

Co potrafi wyciąg z liści drzewa oliwnego? Hamuje produkcję aminokwasów potrzebnych wirusom do przeżycia oraz pomaga zwalczać infekcje poprzez uśpienie wirusów lub spowolnienie ich rozmnażania. Ponadto zapobiega wchłanianiu przez organizm szkodliwych komórek i substancji.

Walka z bakteriami i wirusami 

Ekstrakt promowany przez doktora Weil’a jest niesamowicie efektywny w walce z mikrobami. Szczególnie skuteczne są znajdujące się w liściach oliwnych polifenole, które zapobiegają szkodom wyrządzanym przez bakterie. Według badań przeprowadzonych przez jedną z firm farmaceutycznych, ekstrakt można wykorzystać przede wszystkim do walki z pasożytniczymi pierwotniakami oraz bakteryjnymi i wirusowymi infekcjami.

Doktor Weil twierdzi, że wyciąg z liści oliwnych to bardzo bezpieczny suplement, a badania laboratoryjne potwierdzają jego skuteczność.

Źródło: Naturalnews.com