fbpx
18 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Żel z aloesu zamiast pasty do zębów

Właściwości lecznicze i pielęgnacyjne aloesu znane są nie od dziś. Ostatnio roślina ta odsłoniła swoje nowe oblicze – żelu do mycia zębów. Okazuje się, że w niczym nie ustępuje on wiodącym pastom do zębów – czytamy w piśmie „General Dentristry”. Po porównaniu działania antybakteryjnego żelu na bazie aloesu i dwóch popularnych past do zębów naukowcy ustalili, że preparat ten jest tak samo skuteczny, a czasem nawet bardziej skuteczny niż pasty.

Wyciąg z aloesu zawiera antrachinony – organiczne związki chemiczne, które działają przeciwzapalnie. Według ekspertów żel aloesowy może być z powodzeniem stosowany przez osoby o wrażliwych zębach i dziąsłach, gdyż nie zawiera środków abrazyjnych i z tego powodu jest łagodniejszy niż tradycyjne pasty.

Badacze podkreślają jednak, że klienci muszą być ostrożni. Nie wszystkie aloesowe żele do mycia zębów zawierają odpowiedni rodzaj aloesu. Choć istnieje ponad 300 odmian aloesu, tylko kilka z nich ma działanie lecznicze.

Aby środek był skuteczny, musi zawierać wyciąg z samego środka rośliny. Produkty powinny też być wytwarzane zgodnie z pewnymi standardami, gdyż zbyt wysoka temperatura i filtrowanie może znacznie osłabić ich działanie. Według autora badań dr Dilipa George’a klienci powinni zwracać uwagę na to, czy dany produkt został zaakceptowany przez Międzynarodową Radę Badań nad Aloesem.

źródło: PAP