fbpx
01 Czerwiec, 2020
Warszawa
12 ° C
Do góry

Zgrabna sylwetka do Sylwestra? Bez aplikacji ani rusz!

Odliczania do Sylwestra rozpoczęły się pełną parą. Na portalach społecznościowych gwiazdy fit podejmują dwumiesięczne wyzwanie, aby wejść w 2017 rok w dobrej formie. 

Aktualnie coraz więcej osób korzysta z mobilnych aplikacji. Wiele z nich nie wyobraża już sobie porannego joggingu, jazdy na rowerze lub chociażby przyrządzenia zdrowego posiłku. Zacznijmy od tego ostatniego: aplikacji dietetycznych.

Kaloriopedia

W bazie znajdziesz ponad 2,5 tys. produktów, podzielonych na kategorie. Można również prowadzić swój dziennik posiłków.

Colrie Counter by FatSecret

Jest to aplikacja, która wylicza twoje zapotrzebowanie na kalorie, oraz – po wpisaniu tego, co już zostało zjedzone, wskazuje, na co możesz sobie jeszcze pozwolić. Jest to z pewnością program dla ludzi skrupulatnie notujących.

Fit control

Aplikacja pozwala na obliczenie dziennego zapotrzebowania na kalorie. Można również sprawdzić wartość energetyczną popularnych produktów oraz obliczyć ile udało nam się spalić każdego dnia. Atutem jest dziennik wagi, dzięki któremu możemy śledzić własne postępy.

Indeks i ładunek glikemiczny

Dzięki aplikacji w łatwy sposób można wyliczyć ładunek glikemiczny danego produktu oraz indeks porcji jedzenia.

Jeżeli do zdrowej diety planujemy włączyć plany treningowe, pomocne okażą się aplikacje trenerskie.

Daily burn

Czyli treningi wykonane przez profesjonalnych instruktorów. W zasadzie ćwiczy się tak jak z płytą DVD. Co ciekawego? Apka bierze pod uwagę Twój wzrost, wagę, aktualną kondycję, dzięki temu sama zaproponuje najwłaściwsze ćwiczenia.

Runtastic six Pack

Jak nazwa wskazuje, dla ludzi pragnących mieć sześciopak (mocno wyrzeźbione mięśnie brzucha). Aplikacja proponuje codzienny zestaw ćwiczeń, które pokazuje wirtualna trenerka.

Seven

Są to ekspresowe treningi dostosowane dla osób z ograniczoną ilością czasu. Codziennie inny zestaw ćwiczeń z mocną dawką motywacji.

Endomondo, czyli jeden z najbardziej popularnych programów na świecie. Aż 20 milionów ludzi z niego korzysta. Nieważne jaki sport uprawiasz, program analizuje ile czasu zajął CI każdy trening, jaka była jego średnia prędkość oraz liczba spalonych kalorii.

Moves 

To trochę takie endomondo, z dużą dawką motywacji.To nie tylko rodzaj pamiętnika, ale przede wszystkim program, który uświadamia nam, jak dużo czasu przebywamy w bezruchu.

Daily Yoga

To coś dla fanów jogi. Program zapewnia 16 różnych sesji, a każda asana dokładnie jest opisywana przez narratora i pokazywana przez instruktora jogi.

Nie dajmy się jednak zwariować. Najważniejsze w tym wszystkim są: zdrowy rozsądek i pozytywne myślenie. A to najwłaściwszy klucz do sukcesu!