fbpx
22 Luty, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zgrany duet: kosmetyczka i lekarz dermatolog

Kosmetyczki w swojej pracy bardzo często spotykają się z klientami, których problemy związane są nie tylko z mankamentami urody, ale i z poważnymi schorzeniami wymagającymi interwencji lekarza.

Mimo, iż rozpoznawanie chorób nie leży w gestii pracownika salonu to szeroki wywiad przed rozpoczęciem zabiegów pozwolą określić czy klient powinien skonsultować się z dermatologiem. Kompleksowe działanie w takim zakresie pozwala rozwiązać problem i unikać ewentualnych skutków ubocznych. Kosmetyczka i lekarz dermatolog to duet w przypadku którego współpraca jest bardzo wskazana.

Współpraca przyniesie efekt

Na forum  strony rozgorzała dyskusja na temat problemu jednej z klientek, która od lat borykała się z problemem bardzo zanieczyszczonej skóry. Jedna z użytkowniczek rozpoczynających dyskusję bardzo racjonalnie zasugerowała swojej klientce, że problemy te mogą mieć głębsze podłoże. Skoro leczenie silnymi antybiotykami nie przyniosło żadnych skutków przyczyn należało dopatrywać w źle dobranych specyfikach. Gronkowiec znajdujący się na skórze może mieć ogromny wpływ na pojawianie się bolesnych wyprysków i powracających zaskórników. Wykonanie właściwych badań i podjęcie leczenia skierowanego na wyeliminowanie problemu to podstawa, ponieważ bez tego żadne oczyszczanie skóry nigdy nie będzie skuteczne, a może nasilić problem. To oczywiste, że brak efektów może wymagać zmiany lekarza, ale w przypadku tak poważnych problemów należy zdecydować się na konsultacje u innego specjalisty. Dzięki właściwemu podejściu kosmetyczki istnieje realna szansa na szybkie rozwiązanie problemu.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

Każda z osób pracujących w branży kosmetycznej słyszała o klientach niezadowolonych z efektu zabiegu lub, co gorsza, oskarżających kosmetyczki o pogorszenie stanu skóry. Czasami błahe problemy w rzeczywistości okazują się dużo poważniejsze niż mogłoby się wydawać na początku. Warto mieć na uwadze takie kwestie rozmawiając z klientem o jego problemach, potrzebach oraz oczekiwaniach. W razie wątpliwości lub podejrzeń wynikających z własnych obserwacji warto poradzić klientowi wcześniejszą konsultację z lekarzem. Łuszcząca skóra, rumień na policzku czy wypadające włosy mogą mieć poważne podłoże zdrowotne, np. hormonalne i tylko specjalistyczne badania pozwolą dobrać odpowiednie leki. Takie działanie pozwoli uniknąć nieprzyjemności oraz rozczarowań.

Wiedza się przydaje

Nikt nie wymaga od kosmetyczki, aby dysponowała wiedzą lekarską i samodzielnie podejmowała decyzje związane z leczeniem: nigdy nie należy sugerować pomijania wizyty u specjalisty, ponieważ niepozorny problem może być efektem poważnych chorób. Przykład? Podczas pedicure zauważyłaś, że ranę na palcu klientki, która nie chce się zagoić. Być może powinna zbadać poziom cukru we krwi ze względu na prawdopodobieństwo cukrzycy. To tylko jeden z niewielu symptomów. Pominięty potrafi doprowadzić do ogromnych problemów.

Bardzo ważne, aby nie porzucać tematu chorób spotykanych w pracy kosmetyczki i zdobywać informacje dzięki którym łatwiej zareagować na różne sytuacje i doradzić sensowne działania. Dla wielu kobiet to właśnie kosmetyczka w salonie jest podstawowym źródłem informacji na temat pielęgnacji ciała i dbania o urodę – warto o tym pamiętać i podchodzić odpowiedzialnie do udzielanych porad. Zaufanie oparte na wiedzy to świetny kapitał, który przyciąga klientów.