fbpx
03 Czerwiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zielona herbata pomoże walczyć z grypą

Zielona herbata bije rekordy popularności wśród osób próbujących zmienić nawyki żywieniowe i zrzucić zbędne kilogramy. Naukowcy przypominają jednak, że ta „szlachetniejsza” odmiana popularnego napoju ma jeszcze inne, bardzo przydatne w sezonie grypowym zastosowanie.

Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Shizuokazaprosili do badań pensjonariuszy tamtejszego domu opieki. Pacjenci przez trzy miesiące, trzy razy dziennie płukali gardło naparem z zielonej herbaty. Okazało się, że osoby, które stosowały napar, były dużo mniej podatne na zarażenie wirusem grypy, niż ich współlokatorzy nie biorący udziału w eksperymencie.

Doskonałe antywirusowe właściwości naparu przypisywane są katechinom – związkom, które bardzo licznie występują w liściach zielonej herbaty.

Zanim sięgniemy po apteczne środki, które większość z nas przyjmuje już garściami, warto przypomnieć sobie stare sprawdzone metody walki z grypą. Pamiętajmy, że stosując preparaty farmakologiczne przyczyniamy się do coraz bardziej powszechnego uodparniania się drobnoustrojów na tradycyjne metody leczenia.

Źródło: PAP Life