fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zimą odchudzaNIE

Poświąteczny okres to czas przygotowywań do zabaw karnawałowych. Większość ludzi narzeka na nagromadzone podczas świątecznej przerwy zbędne zapasy tłuszczu i przystępuje do gwałtownego odchudzania. Jak się okazuje stosowanie restrykcyjnej diety podczas sezonu zimowego niekorzystnie wpływa na cały organizm.

Badania opublikowane w The Journal of Nutrition wykazały, że myszy poddane diecie niskokalorycznej, lecz o prawidłowej wartości witamin i minerałów, są mniej odporne niż osobniki przyjmujące wskazane racje żywieniowe.

Według naukowców z University of Michigan myszy poddane niskokalorycznej diecie częściej umierały w wyniku zakażenia wirusem grypy. Wniosek nasuwa się jednoznacznie, podczas okresu zimowego większe korzyści odniesie nasz organizm z zastosowania serii ćwiczeń aniżeli z prowadzenia restrykcyjnych głodówek.

Pamiętajmy, aby ograniczyć tzw. „puste kalorie”, a wzbogacić naszą dietę w warzywa i owoce, dzięki czemu szybciej odzyskamy upragnioną figurę. Oczyszczanie i jednodniowe głodówki pozostawmy na okres ciepłych, letnich dni.