fbpx
21 Styczeń, 2020
Warszawa
6 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Zmiana kształtu chrząstki bez niszczenia tkanek

Jeśli naukowcy będą mogli używać mikroskopijnej techniki przekształcania żywych tkanek, możliwa będzie zmiana w tradycyjnych sposobach wykonywania operacji zmiany kształtu nosa lub uszu.

Jeden z naukowców w Los Angeles rozwija proces chirurgii molekularnej za pomocą drobnych igieł, prądu elektrycznego oraz drukowanych form 3D do zmiany kształtu żywej tkanki bez nacięć, bólu, długiego czasu regeneracji lub występowania potencjalnych blizn.

Chirurg Brian Wong wykonujący rekonstrukcję twarzy, poprosił naukowców o opracowanie chirurgii molekularnej, jako opcji, która bezinwazyjnie przekształci chrząstki aby można było wykonać zabieg. Doktor Wong jest ekspertem w technice, która wykorzystuje laser i podgrzewa chrząstki aby stały się one bardziej elastyczne i łatwiejsze do kształtowania. Niestety technika ta jest bardzo droga i bardzo trudno jest ogrzać chrząstki bez niszczenia przy tym żywych tkanek.

Nowa technika pozwala na zmianę kształtu chrząstek bez zmiany temperatury i niszczenia tkanek. Jest ona szybsza oraz łatwiejsza, a także bezbolesna i nie pozostawia blizn pozabiegowych.

SC Beauty Magazine