fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
14 Grudzień, 2019
Warszawa
4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Znowu zmiana rozkładu PKP i wzrost cen biletów

Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatnim zamieszaniu na kolei, a już pojawiają się kolejne zmiany w rozkładach. Oprócz tego podróżujący pociągami studenci kosmetologii będą musieli przeznaczyć na podróż więcej środków. Wzrastają bowiem ceny biletów PKP Intercity.

Zmiany dotyczące pociągów PKP Intercity

Najpoważniejsze zmiany rozkładów dotyczą linii: Warszawa – Gdańsk, Gdańsk – Gdynia, Olszamowice – Włoszczowa Północ, Tunel – Miechów, Kraków – Przemyśl, Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy i Radziwiłłów Mazowiecki, Kraków Mydlniki – Zabierzów. Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na komunikaty przekazywane na dworcach Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Katowice, Wrocław Główny, Poznań Główny, Ciechanów, Działdowo. W wymienionych miastach trwają intensywne prace remontowe, które wywołują konieczność wprowadzania czasowych zmian w rozkładach.

Większość zmian w rozkładzie jazdy będzie związana z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi. Może się przez to zmienić trasa lub wydłużyć czas przejazdu pociągu. Zdecydowaliśmy się również na wycofanie z oferty wybranych połączeń i wzmocnienie o dodatkowe wagony pociągów na najbardziej obleganych trasach – mówi Małgorzata Sitkowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

Ceny biletów na pociągi PKP Intercity wzrosną średnio o 3,43%. W zależności od długości trasy, ceny biletów jednorazowych na przejazd w klasie 2 w pociągach TLK wzrosną od 30 groszy do 2,50 zł brutto, natomiast w pociągach Express InterCity od 70 groszy do 4,30 zł.

Zmiany dotyczące pociągów Przewozów Regionalnych

Ograniczenie przepustowości modernizowanych tras kolejowych wymusiło poważne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów z Warszawy do Łodzi i Krakowa. Na pierwszej z nich codziennie będzie kursowało 10 pociągów interREGIO, a część z nich będzie obsługiwana podwójnymi zmodernizowanymi składami elektrycznymi. Ponadto w weekendy będzie je uzupełniał pociąg IR „Prosna” Warszawa – Wrocław przez Łódź Widzew i Łódź Kaliską. Większość z tych pociągów będzie miała – w porównaniu z obecnym rozkładem – zmienione godziny odjazdów. Tylko jeden popołudniowy pociąg z Łodzi do Warszawy będzie kierowany drogą okrężną z pominięciem Skierniewic i Żyrardowa. Co ważne, mimo zmiany rozkładu, zachowane zostaną wszystkie możliwości przesiadek na pociągi REGIO w Koluszkach i Skierniewicach. Natomiast Centralną Magistralą Kolejową łączącą stolicę Polski z Grodem Kraka od marca będzie jeździło 6 pociągów interREGIO ze zwiększoną liczbą wagonów. Wcześniejsze będą odjazdy z Krakowa i Rzeszowa do Warszawy. Na obu trasach czas przejazdu wydłuży się średnio o 20 minuty.

Źródło: PKP Intercity, Przewozy Regionalne