fbpx
22 Wrzesień, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Znudzeni pracownicy w sieci

Dla większości pracowników najlepszym miejscem do poszukiwania nowej pracy jest ich… obecna praca.

Badanie przeprowadzone przez firmę ds. talentów i zarządzania karierą, Right Management wykazało, że prawie trzy czwarte pracowników szuka stron z ofertami pracy często lub przynajmniej sporadycznie w ciągu dnia pracy. Tylko 26% ankietowanych przyznało, że robi to rzadko albo wcale.

Pomimo dużej liczby pracowników spędzających cenny czas na sprawdzaniu, jakie oferty są jeszcze dostępne, Monika Morrow, wiceprezes ds. zarządzania karierą w Right Management, nie wierzy, że to powód do niepokoju.

„W obecnych czasach nikt nie powinien być zaskoczony, że większość pracowników  kieruje swe kroki na różne strony internetowe, zamieszczające oferty pracy”– powiedziała Morrow. „Chociaż badanie nie zgłębiało, czy to może obniżyć wydajność, podejrzewam, że sprawdzanie ogłoszeń o pracy nie jest bardziej rozpraszające lub czasochłonne niż osobiste rozmowy telefoniczne lub Facebook. Pracodawcy już dawno temu nauczyli się z tym żyć.”

Morrow uważa, że kontrolowanie ogłoszeń o pracy to dla pracowników sposób relaksowania się podczas gorączkowego dnia pracy.

„Ludzie są pod presją, a dziś wiele osób je obiad przy biurku i nawet nie bierze urlopu”, powiedziała Monika Morrow. „Więc sprawdzanie, jakie stanowiska pracy są gdzie indziej dostępne,  może być nieszkodliwe.”

Bardzo niewielu z tych pracowników rzeczywiście zmienia pracę. Sprawdzanie ogłoszeń o pracy stało się dla wielu osób sposobem, aby dowiedzieć się więcej o tendencjach w branży, stwierdza Morrow. „To jest źródło informacji”– powiedziała.

Mimo wszystko pracodawcy powinni się zrelaksować. Monitorowanie każdego ruchu swoich pracowników może nie być konieczne.

„Prawdą jest, że najlepsze źródła nowych miejsc pracy uzyskujemy dzięki sieci, ale są to także tradycyjne sposoby, jak i również poprzez wykorzystanie internetowych serwisów społecznościowych”– potwierdza Morrow.

Badanie zostało oparte na sondażu blisko 400 pracowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Źródło: LiveScience